kredi kartı borç sorgulama EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

 

 

 

Evde Sağlık Hizmetleri :

Evde sağlık hizmeti tanımı: Çeşitli hastalıklara bağlı olarak evde sağlık hizmeti sunumuna ihtiyacı olan bireylere evinde ve aile ortamında sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini de kapsayacak şekilde verilen muayene tetkik, tahlil ve tedavi, tıbbi bakım, takip ve rehabilitasyon hizmetlerini kapsar. Evde Sağlık Hizmetleri ilk aşamada yatağa bağımlı hastalara hizmet verecektir. Hareket kabiliyetini kaybetmemiş, sağlık kuruluşuna gelebilen ve sağlık sorunları çok ağır tablolar oluşturmayan hasta grubu hizmet kapsamında değildir.

Evde Sağlık Hizmeti Kapsamındaki Hastalıklar :

1. KOAH vb. solunum sistemi hastalıkları

2. Yatağa bağımlı hastalar

3. Terminal dönem palyatif bakım hastaları

4. İleri derecedeki kas hastalıkları

5. Evde sağlık hizmeti kapsamına alınan hastaların ihtiyaç duyduğu ağız ve diş sağlığı hizmetleri

Evde Sağlık Hizmetine Başvuru : 

Koordinasyon merkezine gelen başvurular, bu merkez bünyesinde görevlendirilen personel aracılığı ile cevaplanarak kayıt altına alınmakta ve öncelikle en yakın evde sağlık hizmetleri birimine yönlendirilmektedir.. Kocaeli evde sağlık hizmetlerine başvurmak için Türkiye’nin genelinde tesis edilen 444 3 833 (444 EVDE). Evde sağlık hizmeti kapsamında acil durumlar yer almamaktadır. Bu durumlarda 112 il ambulans servisi ya da doğrudan sağlık kuruluşlarının acil hizmet veren birimlerine başvuru esastır.

Evde Sağlık Hizmetleri Birimleri : 

İlimizde 12 adet evde sağlık hizmeti birimi bulunmaktadır. 

Bu birimlerimiz İzmit Seka Devlet Hastanesi, Kocaeli Devlet Hastanesi, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gölcük Devlet Hastanesi, Karamürsel Devlet Hastanesi,Gebze Fatih Devlet Hastanesi,Darıca Farabi Devlet Hastanesi, Körfez Devlet Hastanesi, Derince ADSM, Darıca ADSM, Nuh Çimento ADSM, Körfez ADSM 'nde bulunmaktadır. 

İzmitde bulunan birimlerimiz İzmit ilçesinin yanı sıra Başiskele ve Kartepe bölgesine, Gebze - Dilovası, Darıca -Çayırova ilçelerine de hizmet sunmaktadır. 

Birimlerimizde hekim, hemşire, sağlık memuru ve tıbbi sekreter görev yapmaktadır. 

Evde sağlık hizmetleri birimlerimize tahsis edilen 10 araçla hastalara en kısa zamanda ulaşılması hedeflenmektedir. 

E posta : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  

Tel No : 444 38 33 - 0262 333 00 35